Best View in Explorer 9+, Firefox 4+, Chrome 10+ or Opera 11+;
Download the new version and install:
فراخوانی ...

سه‌شنبه 5 اسد 1395

 • کمیسیون شکایات انتخاباتی: با آمادگی کامل، به شکایات انتخاباتی رسیدگی می کنیم
  تاریخ انتشار :چهارشنبه 10 میزان 1392 | ساعت 15:20

  کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی، آمادگی هایش را برای ثبت و رسیدگی به شکایات انتخاباتی در مورد نامزدان انتخابات آینده، اعلام کرد.


  کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی، آمادگی هایش را برای ثبت و رسیدگی به شکایات انتخاباتی در مورد نامزدان انتخابات آینده، اعلام کرد.

  مسوولان این کمیسیون می گویند که روند ثبت و رسیدگی به شکایات انتخاباتی، پس از ختم زمان ثبت نام نامزدان انتخاباتی شروع می شود.

  نادر محسنی منشی و سخنگوی کمیسیون مستقل سمع شکایات انتخاباتی، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت: " کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی، آمادگی کامل دارد که مطابق به زمانبندی معین، پس از ختم روند ثبت نام نامزدان، شکایات در مورد کاندیدان را درج و به آن رسیدگی کند".

  وی افزود: به دلیل تشکیل دیرهنگام، کمیسیون شکایات از کارها بازمانده است، اما اعضای این کمیسیون برای جبران کارهای بازمانده، شبانه روزی تلاش خواهند کرد.

  محسنی تأکید کرد که کمیسیون سمع شکایات، موارد شکایات علیه نامزدان را با جدیت پیگیری و افرادی که از لحاظ قانونی مشکل داشته باشند؛ از لیست حذف خواهند شد.

  در قانون اساسی و قانون انتخابات افغانستان، شرایط معین و متفاوت برای افرادی که به ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی نامزد می شوند در نظر گرفته شده است.

  با این حال؛ نادر محسنی می گوید که در حال حاضر، تنها دفتر مرکزی کمیسیون شکایات انتخاباتی در کابل فعال است و بر اساس تفاهم با کمیسیون مستقل انتخابات، شکایات انتخاباتی در ولایات از طریق دفاتر ساحوی کمیسیون انتخابات به کمیسیون شکایات انتخاباتی فرستاده می شود.

  محسنی افزود که دفاتر ولایتی کمیسیون سمع شکایات، در ولایت های افغانستان نیز بزودی بازگشایی خواهند شد.

  روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی که از۲۶ سنبله آغاز شد به تاریخ ۱۴ میزان به پایان می رسد.

  آقای محسنی خاطرنشان کرد که پس از رسیدگی به شکایات، لیست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی از طریق کمیسیون مستقل انتخابات اعلام خواهد شد.

  نزدیک به دو هفته قبل؛ با تأخیر زیاد، پنج عضو کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی از سوی رییس جمهور کرزی معرفی شدند.

  در انتخابات های گذشته؛ دو عضو کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی از اتباع غیرافغان تعیین می گردید؛ اما این بار رییس جمهور کرزی شدیداً با آن مخالفت و از تایید اتباع خارجی در این کمیسیون خودداری کرد.  خبر | سیاسی
  نام منبع: حقیقت پرس


دیگر خبر ها

گزارش تصویری

فیلم

خبرنامه